1957 yılında Mahmut Nalçabasmaz tarafından temelleri atılan ticari müesseselerimiz 60 yılı aşan yolculuğuna günümüzde tarım, inşaat, sanayi, mekanizasyon ve restorasyon sektörlerinde devam etmektedir.

Aile şirketimiz; kurucumuz Mahmut Nalçabasmaz’ın açtığı inşaat malzemeleri ticarethanesinde süregelen faaliyetine zaman içerisinde Melekli Çiftliği ile tarım sektöründe sanayi bitkileri üretimi ile devam etmiştir. 2000 yılında tarımsal faaliyetlerimizi ticari misyonumuz ile birleştirerek tarım ürünleri işleme tesisimiz hayata geçirilmiştir.

Tarım sektöründeki faaliyetlerimiz; bünyemize kattığımız Zambakiye ve Meriç Çiftliklerimizde, kendi üretimimiz olan sertifikalı fidanlarımız ile tesis etmiş olduğumuz bahçelerimizde 100.000 zeytin ağacına ulaşma hedefimize yaklaşırken 4.000 ağaçlık badem, nar ve ceviz plantasyonları ile 3.000 dekar alanda devam etmektedir. Üç farklı lokasyonda bulunan tarım arazilerimizde ağaç dikimi devam ederken, yem bitkileri, tıbbi ve aromatik bitkiler ile sanayi bitkileri de yetiştirmekteyiz. Uzun yıllardır aile tarımımızın bir parçası olarak doğal ve geleneksel yöntemlerle ürettiğimiz ve aile dostlarımız ile paylaştığımız çiftlik ürünlerimizi MERİÇ ÇİFTLİĞİ markamız ile bilinçli tüketicilerin beğenisine sunmaktayız.

Ülkemizde tarımsal alanda mekanik eksiklikler doğrultusunda; üretimimizi sürdürülebilir kılmak ve üreticimizi dünyada benzer üretimleri yapan ülkeler ile rekabet edebilir duruma getirmek için dünyada konusunda en iyi hasat makinesi üreticisi olan İspanyol AGROMELCA Hasat Makinelerinin ithalatını yaparak ve AGRİNALCA markamız ile üreticilerimizin hizmetine sunmaktayız.

2017 yılında hizmete geçirdiğimiz zeytinyağı üretim tesisimizde, zeytin meyvesine hak ettiği değeri vererek,toplam kalite zincirimizi tamamladık. Böylece dalından sofranıza en hassas koşullarda ürettiğimiz zeytinyağlarımızı ELEA markamız ile tüketicilerin beğenisine sunmaktayız. Zeytinyağlarımızı bölgemize özgü çeşitlerimiz olan Saurani, Haşabi, Karamani ve Halhalı zeytinlerinin yanı sıra genç bahçelerimizi de “tek ağaç, tek bahçe” ayrımı yaparak doğru zamanda, uygun şekilde hasat etmekte ve bahçelerimizin içerisinde bulunan tesisimizde en fazla 3 saat içerisinde soğuk sıkım yaparak elde etmekteyiz.

Zeytin meyvesine verdiğimiz değerin ve büyük hassasiyetle gerçekleştirdiğimiz üretim sürecinin meyvelerini üretime başladığımız yıllardan beri katılmış olduğumuz ulusal ve uluslararası yarışmalarda almaktayız. Markamız ELEA, 2017 yılı mahsulü Saurani çeşidi ile katılmış olduğumuz İtalya EVO Uluslararası Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda ve Londra Uluslararası Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda madalyalar ile ödüllendirilmiştir.