Faaliyetlerimiz | Zeytinyağı

Zeytinin ana vatanı olan topraklarımıza olan tutkumuz ve zeytin ağacına olan bağlılığımız ile 4 kuşaktır “ölmez ağacın izinde” aile yolculuğumuzu sürdürmekteyiz.

MERİÇ ve ZAMBAKİYE çiftliklerimizde bulunan geniş zeytin plantasyonlarında 100.000 ağaca ulaşacak zeytin varlığımız ile ülkemizin ve bölgemizin önemli bir değeri olan zeytin meyvesini mükemmelliğe olan sadakatimiz ile en iyi şartlarda üretmekteyiz. Dünyadaki modern üretim ve mekanik hasat tekniklerini kullanarak rekabet edebilir ve sürdürülebilir bir üretimi hedeflemekteyiz. 2017 yılında kendi bahçelerimiz içerisinde kurmuş olduğumuz işleme tesisimiz ile zeytinlerimizi 3 saat gibi kısa bir sürede işlemekte ve meyvenin uçucu fenolik bileşenleri, antioksidanlar gibi kıymetlerini kaybetmeden tüketiciye ulaşmasını sağlamaktayız. Dünyada zeytinin orijini olarak kabul gören bölgede yer alan bahçelerimizde halhalı, saurani, karamani ve haşabi zeytinlerinden ELEA ANTIOCHEIA markamızla yüksek aromalı tek ağaç ve tek çeşit yağlar üretmekteyiz.

Markamız ELEA, 2017 yılı mahsulü Saurani çeşidi ile katılmış olduğumuz İtalya EVO Uluslararası Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda Gümüş Madalya ve Londra Uluslararası Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda Bronz Madalya ile ödüllendirilmiştir.

Özen ve sevgiyle sizler için şişelediğimiz zeytinyağlarımız artık bir tık ile kapınızda…